Jak si zdarma zrychlit PC?

TechNova > Aktuality > Zajímavé články > Jak si zdarma zrychlit PC?
Jak si zdarma zrychlit PC?

Rychle, doma, zdarma..!

Zvýšit výkon Vašeho počítače, ba dokonce obnovit jeho síly, kterýmy Vás okouzloval pouze pár okamžiků po koupi můžete s klidem dokázat zcela zdarma a z pohodlí Vašeho domova, aniž byste museli svého miláčka někam vozit a už vůbec ne za danou opravu platit.

Jak na to?

Co si budeme nalhávat,…nejkvalitnější regenerace pro Vašeho plechového přítele je samozřejmě instalace čisté kopie systému (Windows) na HDD (pevný disk).
Tím ale nemyslím spuštění instalačního DVD přímo za běhu Windows, ale poctivé nabootování při spouštění počítače, přeformátování pevného disku, a čisté instalace.
Při použití tohoto postupu budou bohužel smazána všechna data z Vašeho disku.

Operační systém se dá samozřejmě přeinstalovat také způspbem, při kterém nedojde ke ztrátě dat, avšak tento způsob ukryje všechna data z předchozího operačního systému do složky (např. Windows.old), tudíž na svůj PC dostanete čistou kopii OS, ale bez nového naformátování HDD.

Jak zvýšit výkon PC a neinstalovat u toho znovu operační systém?

Je mnoho způsobů, jak optimalizovat operační systém, aby běžel opět svižně.
Instalovat novou kopii operačního systému není vždy nutné, avšak je to nejspolehlivější cesta k obnovení maximálního výkonu.
Pokud chcete dostat ze svého PC maximum a neprovádět reinstalaci OS. Zde je několik hlavních cest k dosažení co nejvššího výkonu a stability:

  • Odinstalace nepotřebnách aplikací
  • Zakázání zbytečných aplikací při startu PC
  • Aktualizace, nebo instalace správného ovladače pro grafickou kartu
  • Defragmentace pevného disku
  • Smazání dočasných souborů (např. s aplikací CCleaner)
  • Udržování volného místa na pevném disku
  • Instalace aktualizací pro systém Windows (Windows Update)
  • Instalace jiného přehrávače, než je Windows Media Player (např. MPC-HC,VLC, atd…)
  • Instalace kodeků, které výrazně zlepší výkon při přehrávání videa (např. CoreAVC)

Dodržením výše uvedeného seznamu by měl Váš PC běžet o něco svižněji, avšak rozhodně doporučuji provést instalaci čisté kopie operačního systému na naformátovaný pevný disk a následné doplnění systému o správné ovladače pro Vaše zařízení, kodeky a samozřejmě správně zvolený přehrávač audio a video souborů.

Pokud nezabral ani jeden z výše uvedených způsobů, jak regenerovat Vašeho miláčka, bude uprgrade hardwarové stránky bohužel nevhnutelný.

Top