Opravy tiskáren a monitorů

TechNova > Opravy tiskáren a monitorů
Objednávka na opravu
Oprava tiskárny
Oprava tiskárny
Oprava tiskárny
Druh práce:Cena v Kč
Profesionální čistění tiskáren, kopírek a faxů od 800 Kč
Instalace, zapojení tiskárny nebo jiného zařízení od 400 Kč
Nastavení odběru papíru od 400 Kč
Oprava nebo výměna snímače od 600 Kč
Oprava napájecího bloku tiskárny od 700 Kč
Oprava, profylaktika přehrávačů DVD/BR od 700 Kč
Oprava monitorů do 19 palců od 500 Kč
Oprava monitorů nad 19 palců od 700 Kč
Oprava senzorového monitoru od 1100 Kč
Čistění projektorů od 1100 Kč
Výměna lampy projektoru od 1400 Kč
Oprava záložního zdroje, výměna baterie od 500 Kč
Oprava SSD disků od 1400 KČ
Oprava pevných disků od 1100 Kč
Oprava USB - flash, SD a mikro SD zařízeníod 800 Kč
** Tyto ceny jsou pouze orientační. Pro přesnou kalkulaci použijte, prosím, tento formulář. Všechny uvedené ceny jsou bez DPH.
Zjistit cenu

DIAGNOSTIKA ZDARMA

u každé zakázky

DIAGNOSTIKA PORUCHY

od 15 minut

POSKYTUJEME ZÁRUKU

do 2 let

Tiskárny

Tiskárny patří mezi tzv. periferní zařízení. Své místo mají nejen v kancelářích, ale i v běžných domácnostech. Slouží k tomu, abychom text nebo obrázek z jeho digitální podoby mohli přenést na papír.

Co ale dělat, pokud tiskárna netiskne? Ve kterých případech si můžeme pomoct i sami a kdy už je na místě raději zavolat odborný servis tiskáren?

Vadná tisková hlava

V těch může chybu způsobit vadná elektronika, případně zaschlý inkoust. V obou případech je vhodnější zavolat k problému odborníka, který provede vyčištění, případně kompletní výměnu tiskové hlavy. Navenek se tato závada obvykle projeví nedostatečnou kvalitou tisku. Problému se do jisté míry dá předejít: Zásadní je používat originální tonery.

Tiskárnu nelze zapnout

Zde je diagnostika složitější, proto je jednoznačně na místě se obrátit na specializovanou firmu, která provádí opravy tiskáren. Jednou z příčin může být vadný napájecí zdroj. V tomto případě je závada opravitelná. Pakliže technik ovšem odhalí potíže v elektronice, zpravidla se již zařízení opravovat nevyplatí.

Tiskárna nepodává papír nebo ho zmačká

Příčinou může být předmět, který uvízl v tiskárně. Pak je nutné otevřít kryt a pokusit se překážku odstranit. Můžete to zkusit i sami nebo se obrátit na servis tiskáren. Jestliže se tím závada nevyřeší, je nutné chybu hledat ve znečištěném nebo poškozeném podávacím mechanismu. Tiskárnu pak raději svěřte do rukou odborníka, nicméně oprava je na rozdíl od předchozího případu jednoduchá a nepříliš nákladná.

Otevřená dvířka tiskárny

Zkontrolujte, zda jsou dvířka skutečně zavřená, případně můžete zkusit zařízení vypnout a znovu zapnout. Jestliže to nepomůže, znovu jej vypněte, odpojte na několik minut ze zásuvky a opět zapněte. Pokud se chyba objevuje stále, v tiskárně došlo k poškození čidla. Zavolejte servis. Oprava této závady je ekonomicky nenáročná.

Uvíznutí papíru

Jedná se o běžnou závadu řešitelnou i v domácích podmínkách. Postupujte však opatrně, nešetrným vytahováním byste jinak mohli tiskárnu poškodit. Jestliže se uvízlý papír nenachází v posuvném mechanismu, problém lze hledat ve vadném senzoru. V takovém případě opět kontaktujte servis.

Nepřirozené barevné podání (u inkoustové tiskárny)

Důvodem bývá nevhodné nastavení barevného podání, dále také špatné zkalibrování mezi monitorem a tiskárnou. Tyto problémy lze vyřešit i svépomocí. Jestliže se popsanými postupy potíže nevyřešily, pak je problém v tom, že v zásobníku došel inkoust. Dokupte toner. Na místě je dodržovat pokyny výrobce. Neoriginální spotřební materiál a problém vzniklý vlivem jeho použití může být důvodem zamítnutí záruční opravy.

Identifikace závady nemusí být v řadě případů zcela snadná ani pro odborníky. Proto se do náročnějších oprav zařízení nikdy svépomocí nepouštějte a raději jej svěřte profesionálům z oboru. Hledáte-li servis tiskáren v Praze, neváhejte využít našich služeb.

Působíme v hlavním městě a okolí a za sebou máme již stovky úspěšně realizovaných zakázek. Spolehlivé opravy tiskáren v Praze jsou naší doménou.

Monitory

Monitor je základním výstupním elektronickým zařízením, bez něhož by počítače nedokázaly zobrazovat informace. Také tyto periferie trpí závadami. Jak poznáte, kdy je nejvyšší čas zavolat servis monitorů?

Monitor není možné zapnout

Potíž bude patrně tkvět v napájecím kabelu. Jeho výměna je velmi jednoduchá a finančně nenáročná. Na vině může být také základní deska.

Špatné podsvícení displeje

Chyba bývá ve vadném inventoru či podsvitné trubici a vyžaduje si zákrok servisního technika. V případě notebooku je nutné pomýšlet na kompletní výměnu LCD. I zde je možnou příčinou problému základní deska.

Na displeji se objevují vadné body

Jedná se o tzv. mrtvé pixely a samostatně nejsou žádným způsobem řešitelné. Servisnímu středisku je nutné zadat komplexní výměnu LCD panelu.

Nevhodně nastavený jas, ostrost nebo kontrast

Obvykle stačí přenastavit a vyladit hodnoty tak, aby lépe odpovídaly požadavkům uživatele. Úkon zvládne i laik. Kvůli této chybě není nutné volat specializovanou firmu, která se zabývá servisem monitorů.

Pokud se změnou nastavení popsaný problém ale nevyřeší, zpravidla není oprava rentabilní a je nejlepší si pořídit nový monitor.

Dochází k samovolnému vypínání

Na vině v takovém případě mohou být vadné kondenzátory, které je možné poměrně jednoduše vyměnit.

Mechanické poškození monitoru

Hrozí hlavně u notebooku. Jestliže vlivem pádu praskne displej, nutná je kompletní výměna LCD panelu. Vhodné je zavolat servis, případně svěřit výměnu tomu, kdo se v opravách monitorů vyzná. Nejste-li zkušenými uživateli, na vlastní pěst se do výměny nepouštějte.

Podařilo se vám poškodit pouze plasty? Zpravidla to na funkčnost monitoru nebude mít žádný negativní vliv. Proto se ani v servisním středisku standardně nevyměňují, šlo by o neúměrně finančně náročný úkon. Vady drobného charakteru (škrábance) lze rozleštit.

V případě, že váš monitor začne vykazovat jakékoli známky nestandardního chování, je potřeba situaci řešit neprodleně zejména u notebooků. Ponechání ve stávajícím stavu by mohlo postupem času způsobit rozsáhlejší poškození výrobku, případně i jeho nevratné zničení. Displeje notebooků jsou navíc velmi citlivé na správné zacházení, mechanické závady způsobené tlakem, pádem či vnikem tekutiny tak patří k těm vůbec nejčastějším.

Proto nabízíme diagnostiku a servis všech typů zařízení. Hledáte-li spolehlivé opravy monitorů, kontaktujte nás. Rádi vám vyjdeme vstříc, a to zejména ohledně nacenění, abyste se mohli předem sami rozhodnout, jestli se vám oprava stále vyplatí.

Časté problémy

Nejdříve si vysvětlíme, co značka Lexmark představuje. Dříve to byla pobočka IBM na výrobu tiskáren. Proto existuje barva, která se prodává na váhu — IBM. Často hned prodavači ukazují na ní značku Lexmark. Pro tiskárny tohoto typu se také dobře hodí prášek AQS nebo tonery od HP — II a Epsonu EPL 5000/5200/5500. Pokud máte například tiskárnu Lexmark Optra R+, můžete bez problémů použít Lexmark Optra L4049 (balení po 270 g), Lexmark Optra L (4049), LX/LXI/R/RX, IBM 3112/3116 Series, IBM 4039/49.
Abyste vyměnili válec, potřebujete odstranit na něm úchyty a vyndat jej. Pokud chcete naplnit toner, je nutné vytvořit otvor v jeho průhledném krytu. Musíte ale být opatrní, aby se plastové piliny nedostali dovnitř. Poté zalepte díru leukoplastí.

Na bocích Cartridge jsou mechanické kolíky, ke kterým je nutné se dostat. Cartridge se dělí na dvě části — jedna je s válcem, druhá s tonerem. Z první z nich opatrně vyjměte válec, očistěte jej od nečistot a pak ho vysajte. U toneru je na jedné jeho části (která je zakryta víkem s jedním šroubem) úchytka, pod kterou lze naplnit toner. Sypejte opatrně za stálého sledování magnetického ložiska, aby neodpadlo. Ale, prosím, pouze něco vhodného pro daný typ tiskárny. Sestavujete pak v opačném pořadí.
Pokud se Vám z nějakých příčin nepodaří vytáhnout obě části, tak postačí vyjmout pouze buben. To provedete pomocí vysunutí úchytek a odšroubováním kolíku držícím kryt. Další není nutné vytahovat.

I kdyby jste jej naplnili něčím nevyhovujícím či by zaschl inkoust, zařízení by mělo fungovat, To sice neznamená tisknout, ale hlava by se měla pohybovat. To vypadá na shořelé kontakty, které jsou důležité pro činnost tiskárny. Zmíněné typy často trpí tímto problémem. Jediné, co můžeme poradit, je otřít kontakty na cartridgi gumou. Nikdy nelepte lepící pásku na kontakty a trysky.

My známe takové finty ve Wordu. Jde o to, že libovolný program v operačním systému Windows pracuje normálně a Word ne. Jsou dvě možnosti. Buď DOS začínají fonty zatěžovat. V tomto případě je řešení problému velmi snadné. Otevřeme si menu nástroje tisku a aktivujeme pole naproti True Type, které umožňuje tisk jako rastrové. A problém je vyřešen! Teď zařízení True Type zobrazuje správně. Při činnosti to nijak nepřekáží, nikdy jsme nezjistili nic zvláštního.

Nehledě na to, že je kratší, použili jsme gumu z 5L/6L. Hřídel z něj je také vhodná. Pracuje bez problémů. Ale s termickým prvkem je to složitější. Je širší, proto je nutné rozšířit otvor , prohloubit senzor a připojit rezistor. Nejlepší jsou výrobky Canon FC/PC.

Výrobky Tektronix pracují na sublimační bázi. To znamená, že barva (kousek tuhého parafínu), který se dostatečné dlouho rozehřívá před začátkem tisku protože se musí roztavit. Pouze roztavená barva se dostává na papír a takto tvoří obrázky. U Minolty je však zcela jiný typ činnosti. Tyto výrobky jsou klasické laserovky, ve kterých je toner prášek a to i barevný. Ale pokus se bavíme o Vašem typu Tektronix Phaser 550, jenž je standardní laserová tiskárna, podobně jako 560, která se v ničem neliší. Proto i zde se používá obyčejný práškový toner. Je ale přece jedno «ale». Technologie tisku není tak úplně standardní, protože se barva nepřenáší z válce na papír, ale válec — papír — kontaktní papír. Skutečně u barevného zařízení Minolta Color Page Pro je podobný s Vaším principem činnosti (existuje americký analog s názvem Color Work Pro). Toner se v něm skládá také z jedné části s teplotou 150 °C. Uzel tisku se skládá z 4 cartridgí, které stojí 1600 Kč za kus a navíc jsou třeba jednotlivé cartridge na fotoválec. Osobně jsem nikdy neviděl v prodeji toner — cartridge zvláśť, ale můžete prohledat internet.
Zajímavé je, že v továrnách Tektronix nejednou objevili krabičky Epson a Lexmark. Ale nakolik bude vyhovovat Tektronixu Minolta, to nemohu vědět. Podle mého názoru takové přístroje potřebují originální díly, jinak riskujete, že zaplatíte mnohem více než za příslušný toner.

Jednoznačně na tuto otázku nemohu odpovědět, přestože jsem již slyšel kladné ohlasy od různých lidí, které použili mnoho typů tonerů a nelitovali toho. Ale z toho, co jsme slyšel ASC foruse HP LJ6L/1100, IBM (nebo Minolta SP-302), Epson 1500-5000 či Sharp JX-9200.

Ano! Vemte obyčejnou korkovou zátku od vína, vystřihněte z ní tenkou destičku a obruste brusným papírem a pak ji otočte o 180 °, vystačí ale ne nadlouho. Lepší je požít kousek polyuretanu. Tloušťku brzdící dráhy zvětšíme na požadovaný rozměr papírem.

2 оценки, среднее : 5,00 из  52 оценки, среднее : 5,00 из  52 оценки, среднее : 5,00 из  52 оценки, среднее : 5,00 из  52 оценки, среднее : 5,00 из  5 (2 hodnocení, průměr: 5,00 z 5)
Chcete-li zaznamenat hodnoceni, musíte být registrovaným uživatelem stránek.
Загрузка...

Top