7 důvodů, proč váš počítač nebo notebook potřebuje opravu

TechNova > Aktuality > Zajímavé články > 7 důvodů, proč váš počítač nebo notebook potřebuje opravu
7 důvodů, proč váš počítač nebo notebook potřebuje opravu

Počítač, stejně jako jakékoliv jiné zařízení, se někdy porouchá. Důvody bývají různé. V počítači je mnoho desek plošných spojů a integrovaných obvodů. Pokud se porouchá i ten nejmenší kondenzátor, počítač může zcela přestat pracovat nebo se bez přestání restartovat anebo jen velice pomalu reagovat na příkazy. V takovém případě musí být zařízení okamžitě předáno do počítačového servisu. Je důležité mít na paměti, že jakákoliv vada způsobuje další poruchy, což má v konečném důsledku vliv na cenu opravy.

Existuje mnoho náznaků, že váš počítač nebo notebook se brzy rozbije a je potřeba ho urychleně odvézt do servisního střediska notebooků našim technikům.

Sedm důvodů, proč je nutné odnést váš PC na diagnostiku

1. Pevný disk je hlučný a složky se otevírají pomalu. Pokud se objevily takové problémy, HDD je naléhavě nutné vyměnit nebo dát do opravy. Naše servisní centrum vám vždy pomůže. Mnoho hard disků pracuje po celá desetiletí, a některé jen několik let. Je to spojeno se skrytými výrobními vadami.
2. Pomalu se otevírají nejen složky, ale i soubory. Nejčastěji na to má vliv velké množství (někdy i zbytečných) programů a virů. V tomto případě je taktéž nutná oprava PC nebo smazání škodlivého softwaru.
3. Nepochopitelné obrázky na obrazovce monitoru. Mohou být ve formě čtverců nebo pruhů. Důvod – závada grafické karty. V tomto případě je jedno o jaký typ elektronického zařízení se jedná – notebook nebo tablet. Nejhorší je, pokud se to objeví na ploše. Přineste zařízení do našeho servisního centra a my provedeme opravu vašeho notebooku na profesionální úrovni.
4. Je slyšet hlasitý hluk z ventilátorů. Zdroj hluku dokážete zjistit sami. Ventilátorů není v počítači příliš mnoho. Jsou jimi vybaveny procesory, grafické karty, někdy boční kryty systémových jednotek a jako přídavné chlazení bývají nainstalovány pod pevným diskem. Tento jev nelze ignorovat, protože právě na kvalitním chlazení dílů závisí životnost počítače. I v tomto případě vám pomůže náš počítačový servis a kvalifikovaný personál, který dokáže opravit jakékoliv problémy s počítačem.
5. Po zapnutí vydává počítač pískavý zvuk. Důvodem může být problém s procesorem nebo RAM. V druhém případě stačí protřít kontakty. Pokud píská procesor, pak je potřeba urychleně přivést svůj PC do našeho centra, kde je oprava počítačů rutinní záležitostí, nevyvolávající žádné potíže. Naši odborníci zjistí příčinu poruchy procesoru. Možná bude potřeba přeinstalovat Windows anebo je možné, že bude nutná výměna dílu. Procesory opravovat nelze.
6. Pokud na obrazovce notebooku zamrzá vyobrazení, je to známkou toho, že ve vašem zařízení je virus. Aby vás nakažlivý malware neobtěžoval, nikdy nestahujte neznámé soubory a neotevírejte pochybné e-maily. Ale pokud se tak stane, netrapte se, neboť naše servisní středisko pro opravy notebooků vám pomůže.
7. Samovolné neustálé restarty a vypínání. Existuje několik důvodů – procesor nebo základní deska se nachází na pokraji selhání nebo je ve vašem počítači virus. Přineste své zařízení k nám. Rychle a kvalitně provedeme komplexní diagnostiku a opravu notebooku. Řešení tohoto problému nelze odkládat ani o jeden den.

Top